با توجه به هزینه های بالای ساخت ساختمان و طراحی های داخلی برای افراد این سوال پیش می آید که آیا استفاده از کناف مقرون به صرفه است؟ یا میتوان از سازه های جایگزین استفاده شود؟

قبل از شروع به ارائه هر گونه توضیحاتی در اینباره باید به چند سوال جواب بدهیم؟

آیا کیفیت نهایی ساختمان برای شما اهمیت دارد؟

زمان تکمیل و سرعت در تکمیل سازه چقدر مهم است؟

چقدر زیبایی و منعطف بودن متریال برای شما اهمیت دارد؟

با پرسیدن این سوالات میتوان نسبتا دلایل استفاده از این متریال را کشف کرد. قبل از شروع این مطلب پیشنهاد میکنیم ابتدا لیست قیمت کناف را مشاهده کنید.

ایا استفاده از کناف به صرفه است؟

در مطلب مزایای کناف به بخشی از دلایلی که باید از این متریال استفاده کنیم را برای شما توضیح دادیم اما به دلیل پرکاربرد تر بودن سازه های دیگر ممکن است بین استفاده از این سازه ها شک داشته باشید.

ممکن است در حالت نهایی استفاده از کناف برای شما هزینه بیشتری را داشته باشد اما اگر جزئی تر به مسائل نگاه کنیم متوجه موضوعات دیگری مانند زمان و ریخت و پاش هایی که صورت گرفت نیز خواهیم شد

کناف بسیار سریع تر از سایر متریال ها تکمیل خواهد شد. اگر زمانی که برای ساخت دکوراسیون یا ساختمان را در نظر بگیرید میبیند که ارزش تکمیل سازه در زمان کمتر مناسب تر خواهد بود. ساخت یک سازه مشترک با کناف زمان را حداقل نصف میکند

کاهش تعداد نصاب: به صورت متوسط کناف فقط با دو نفر قابل انجام است و اگر بخواهید رنگ زدن را نیز به کار خود اضافه کنید یک نفر دیگر هم اضافه خواهد شد اما در سازه های سنتی حداقل افراد بیش از ۴ نفر خواهد بود که هزینه آن نیز چند برابر خواهد شد.

ریخت و پاش هایی که صورت میگیرد هم از هزینه هایی هستند که باید محاسبه شود. در کناف کمترین میزان دور ریزی پانل ها وجود دارد که البته این مورد میتواند به نصاب و اجرا کننده کناف هم بستگی داشته باشد.

همه این عوامل فقط مربوط به هزینه های اجرایی کناف است درصورتی که امتیاز های دیگر کناف را هم در نظر بگیریم متوجه به صرفه تر بودن این متریال میشویم.

دسته‌ها: مقالات سقف کناف