ارتباط ساختار کناف در رابطه با عایق حرارتی خارجی

دیوار گرم کناف (warm wall)

یکی از ساختارهای بسیار مناسبی که برای عایق کاری حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد، دیوار گرم کناف می باشد که تعبیه شده در جداره های خارج از ساختمان ها هستند.

یکی از متریال هایی که برای عایق حرارتی استفاده می گردد، پلی استایرن می باشد که با توجه به سبک بودن وزن آن و همچنین خاصیت عدم جذب آن نیز باعث می شود از آن استفاده های بسیاری گردد.

یک چسب خمیری مخصوص برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد که قطعات عایق به وسیله ی آن به یکدیگر متصل خواهند شد. همچنین با استفاده از بست های پلاستیکی های مخصوص نیز می توان آن ها را به دیوار زمینه متصل نمود. چسبی که برای این کار استفاده می گردد مدل SM700 می باشد که مواد تشکیل دهنده ی آن شامل الیاف، سیمان و همچنین مواد افزودنی بسیار خاصی می باشد .

پس از آن که عایق حرارتی بر روی این دیوارهای کناف نصب گردید، دوباره یک لایه ای که آغشته به چسب مخصوص می باشد به ضخامت حدود ۵mm با استفاده از ماله ی شانه ای مخصوص روی عایق نیز اجرا خواهد شد و در نهایت شبکه ی توری که جنس آن از fiberglass یا همان الیاف شیشه ای می باشد بر روی آن نیز قرار خواهد گرفت که به صورت لایه ی فشرده می شود تا به اندازه ی یک سوم ضخامت لایه در آن فرو رود.

در نهایت عملیات پرداخت و خشک شدن آن انجام خواهد شد و با استفاده از رنگ و پوشش های استاندارد نیز کار پوشاندن نمای خارجی انجام خواهد شد.

اجرای این گونه از دیوارها به آسانی و با سرعت بسیار خوبی انجام خواهد شد، و همین عامل خود نیز موجب کاهش نوسانات دمای داخل ساختمان خواهد شد و به آسانی نیز می توان دمای محیط را تنظیم نمود که میتوان گفت تمامی این عوامل از مزایای بسیار خوب دیوار گرم کناف می باشند.

همچنین می توان از انواع مختلفی از عایق های معدنی برای اینگونه از قطعات فشرده استفاده کرد که با توجه به آن که این عایق ها در برابر رطوبت نیز مقاومت کمی دارند بایستی حتما لایه ی آب بندی روی آن قرار داده شود.