هر مشتری از نصب و اجرای کناف یک انتظاری دارد یکی می خواهد حس آرامش و نورپردازی را بیشتر انتقال بدهد و دیگری می خواهد حس حرکت و هیجان را نشان دهد و برخی دیگر انتطار دارند که دیوار و سقف کناف به طوری طراحی شود که فکر مخاطب را درگیر کند.

با این همه تفاوت در سلیقه امکان خطا بالا می رود و ممکن است پس از پایان اجرای کناف نظرمشتری را جلب نکند ما قصد داریم اشتباهات را با شما به اشتراک بگذاریم تا اشتباه در اجرای کناف را به حداقل برسانیمپ

بازسازی با کناف

 نکات مهم برای پیشگیری از اشتباهات در طراحی کناف

  1. هرگز اجرای سقف کاذب کناف را بدون برنامه ریزی و اندازه گیری پهنای باکس ها ، ارتفاع سقف ، قوس ها و طرح اصلی اجرا همگی اندهزه گرفته شود و با برنامه ریزی قبلی کار به جلو برود.

این کار به دلیل انجام می شود زیرا که آزمون و خطا در هنگام اجرای کناف کار بسیار اشتباهی است.

  1. بهتر است که شکل های قوس دار و منحنی را در سقف کاذب کنار اشکال تیز قرار ندهیم و از این کار خودداری کنیم زیرا از نظر لصری ترکیب مستطسل و دایره زیبا به نظر نمیاد.
  2. باید این موضوع را در نظر داشت که هر طرحی در یک فضا نمی تواند زیبا باشد طرح هایی که آماده در اینترنت موجود است با توجه به فضا طراحی شده است.
  3. باید این را درک کنیم که هر طرحی که به صورت چند بعدی می بینیم قابل اجرا نیستند .پس قابلیت اجرایی شدن طرح از اساسی ترین مرحله اجرای کناف است
  4. سقف های کاذب می توانند دارای سطح نا مسطح و شکست باشند اما گاهی باید قسمتی از سقف را مسطح و صاف داشت زیرا شلوغی بیش از حد حس آرامش را بهم می زند .
  5. به این دلیل گفته شد حتما قبل از اجرای کناف همه ی قسمت ها اندازه گیری شود زیرا باید محل دریچه دمنده هوا ، دسترسی های فعال الزامی به سقف اصلی در نظر گرفتن کابینت ها و …باید قابل دسترسی باشند .
  6. دقت کنید در طراحی کناف آشپزخانه حتما باید در نظر داشته باشیم به هر روشی عمل کنیم نباید از نور آشپزخانه کم کند
  7. سعی کنید از طرح های ساده استفاده کنید زیرا طرح های شلوغ زودتر دل شما را می زنند
  8. یکی از نکته های حائز اهمیت کناف این است که فقط کناف در دکوراسیون مهم نیس و هماهنگی آن با سایر وسایل مانند فضای ساختمان ، مبلمان ، کابینت ها پس توصیه می شود طراحی سقف کاذب کناف را با دقت انجام دهید