در مطلب کناف دکوراتیو چیست به بررسی مزایا و کاربرد های این کناف برای طراحی داخلی منازل و ساختمان ها اشاره کردیم. از ویژگی های این کناف ، به قیمت مناسب و وزن سبک و … برای شما توضیحاتی را ارائه دادیم. اما دراین مطلب به چند مورد از کاربرد های این کناف به صورت اختصاصی خواهیم پرداخت و از انواع آن را برای شما خواهیم گفت. با ما در معرفی این کناف ها همراه باشید.

انواع کناف دکوراتیو

کناف دکوراتیو نیز همانند سایر انواع کناف به دو دسته دیوار و سقف تقسیم میشود. البته طراحی های زیبا با کناف بیشتر به خاطر مهارت های کناف کار خواهد بود. کناف کار با تجربه میتواند از کناف های منحنی و قوس دار به شکل درست استفاده کرده و در نهایت طرح های زیبا را ایجاد کند

کناف دکوراتیو دیوار

این کناف همانطور که مشخص است در طراحی دیوار مورد استفاده قرار میگیرد. این طرح ها میتواند به صورت برآمده باشند یا فقط دارای طرح های خاص باشند. از انواع این کناف های دکوراتیو که در دیوار ها مورد استفاده قرار میگیرد میتوان به کناف پشت تلویزیون ، کناف های با باکس نور مخفی و …. اشاره کرد.

کناف دکوراتیو سقف

این نوع یکی از پرکاربرد ترین انواع است. خیلی از افراد فقط از کناف برای دکوراسیون سقف استفاده میکنند و فراموش میکنند که تعریف این متریال صفحات روکش دار گچی است که در تمام فضاها امکان اجرا دارد. از این متریال میتوان در زیباسازی سقف  اداره ، منزل مانند سقف پذیرایی و … استفاده کرد. از انواع این کناف میتوان به باکش های نوع مخفی و کناف های منحنی و … اشاره کرد.

طرح های جدید انواع کناف دکوراتیو

کناف باکس نورمخفی آشپزخانه کناف باکس نورمخفی کناف تلویزیون کناف منحنی و قوس دار

 

دسته‌ها: مقالات سقف کناف