برخلاف تصور عموم مردم سقف خانه یکی از قسمت های مهم در دکور خانه محسوب میشود و در زیبایی آن نقش بسزایی دارد، اما اکثرا زمانی که به سقف فکر میکنیم سقفی سفید و تخت به نظرمان می آید.

طراحان دکوراسیون با توجه به تغییرات زیادی که در این صنعت پدید آمده است روز به روز در حال طراحی مدل های جدید تری هستند، یک طراحی زیبا برای سقف خانه میتواند در فضایی منحصر به فرد برای خانه به وجود بیاورد و همه افرادی را که پا به داخل خانه شما میگذارند حیرت زده کند.

در گذشته تزیینات سقف تنها محدود به گچ بری های دور سقف بود اما یکی از جدید ترین مصالحی که امروزه طراحان دکوراسیون از آن استفاده میکنند استفاده تزیینات جدید تری مانند سقف کاذب، پی وی سی و کناف است که از تنوع بسیار زیادی برخورداز هستد و به دلیل ظاهر مدرن و گوشه های ضاف و مستطیل شکلشان میتوانند فضایی مدرن برای خانه شما بسازند.

همچنین مدل سقف خانه میتواند تاثییر زیادی روی محیط و حسی که به انسان منتقل میشود داشته باشد، به عنوان مثال یک خانه کوچک با سقف کوتاه و سفید یک دست حس خفگی را به انسان منتقل میکند اما همین خانه در صورتی که از سقف کاذب استفاده کند ظاهری شیک و دلنشین خواهد داشت.

 

کناف در پذیرایی

 

انواع مواد مورد استفاده در سقف کاذب

برای ساخت سقف کاذب از مصالح مختلفی مانند: گچ، چوب، پلاستیک، فلز، پی وی سی، اندود و رابیتس استفاده میشود، و برای زیبا تر حلوه کردن سقف کاذب و کناف سقف آن را به وسیله نقاشی کردن و یا تزئیناتی مانند اسلب زیبا تر میکنند، اما در میان تمام این مدل ها سقف گچی طرافداران بیشتری دارد و میتوان گفت که این مدل ارزان ترین مدل سقف کاذب موجود در بازار است. که در میان مشتریان از محبوبیت ویژه ای برخورداز است.