کناف در اکثر کشورهای دنیا به عنوان مصالح خشک جهت ساخت دیوار و سقف کاذب استفاده میشود، در ساخت این متریال استانداردهای خاصی در نظر گرفته شده است که اگر این استاندارد ها رعایت نشوند شاهد ترک خوردن سقف های ساخته شده با این متریال خواهیم بود.

اگر در ساخت دیوار و سقف هایی که با استفاده از این متریال استفاده میکنند استانداردهای خاص شده باشند دیوار ها و سقف ها مقاومت بالایی خواهند داشت و از ترک خوردن آنها جلوگیری خواهد شد.

ترک روی کناف

چرا کناف ترک می خورد؟

در همه کسب و کارها همواره افرادی هستند که برای بدست آوردن سود بیشتر از مصالح و مواد اولیه بی کیفیتی استفاده میکنند، همین موضوع باعث میشود که سازه های ساخته شده کیفیت پایینی داشته باشند و خیلی زود ترک خورده وو ظاهر زشتی به نمای ساختمان شما وارد نمایند.

استفاده از ورق های مواد بی کیفیت برای ساخت این متریال و ساخت آنها با ضخامت کمتر از چیزی که باید باعث میشود که نتوانند عملکرد مناسبی داشته باشند و در دراز مدت و وارد شدن فشار بیش از حد ترک بخورند، اگر میخواهید که سقف یا دیواری داشته باشید که برای مدت زمان طولانی از آن استفاده نمایید اقدام به خرید این متریال از مراکز معتبر نمایید.

علاوه بر استفاده از مواد با کیفیت، نحوه اجرا پیاده سازی این متریال هم اهمیت زیادی دارد، زیر سازی مناسب و همینطور رعایت فاصله های مناسب برای گذاشتن این متریال اهمیت بالایی دارد.

همچنین پس از پیاده سازی و اجرای دیوار و یا سقف باید از بتون کاری و درزگیری هم استفاده نمایید تا سیستم پس از مدتی از هم نپاشد و شاهد ترک از محل درزهای کناف نباشید.

اما در برخی موارد حتی اگر تمام مراحل اجرای کناف را به خوبی انجام داده باشید و از متریال های باکیفیت هم استفاده کرده باشید باز هم شاهد ترک هایی در سطح دیوار ها و سقف خواهید بود، پدید آمدن این مشکل به این دلیل است که در برخی مواقع ساختمان ها در مکان هایی قرار دارد که بنا به دلایلی لرزش زیادی در آن ناحیه وجود دارد، به عنوان مثال مکان هایی که وسایل نقیله سنگین از نزدیکی خانه عبور میکند و یا زمانی که در طبقات ساختمان ساخت و ساز وجود دارد و باعث لرزش ساختمان میشود و لرزش های مکرر باعث پدید آمدن ترک در سطح ساختمان میشود.