در این مطلب قصد داریم درباره ی دیوارهای خارجی کناف که نوعی از عایق کاری حرارتی داخلی در ارتباط با ساختار کناف می باشد مواردی را بیان کنیم.

این دیوارها، در واقع دیوار خارجی Aquapanel کناف می باشد که برای ساخت جداره های ساختمانی که در حال احداث هستند نیز ساختار بسیار مناسبی خواهند داشت. ساختار دیوار خارجی کناف از مواد مختلفی تشکیل شده است که شامل قاب های فولادی سبک می باشد که از این ماده برای زیرسازی دیوار نیز استفاده می گردد. ماده ی دیگری نیز برای ساخت آن مورد استفاده قرار می گیرد که به عنوان پوشش داخلی کناف می باشد و این ها صفحات روکش دار گچی می باشند. صفحات مسلح سیمانی نوعی دیگر از مواد برای دیوار Aquapanel می باشد که از آن به عنوان پوشش خارجی نیز استفاده می گردد و همچنین از لایه ی پشم معدنی به عنوان عایق استفاده می گردد.

نکته ی جالبی که در اینجا وجود دارد آن است که از لایه ی پشم معدنی برای دو کاربرد نیز استفاده می گردد که هم از آن به عنوان عایق حرارتی و هم عایق صوتی نیز استفاده می گردد.

سقف کاذب کناف

یکی دیگر از ساختارهایی که برای عایق کاری حرارتی و بهسازی آن نیز بسیار مناسب می باشد، سقف کاذب کناف می باشد که از آن برای بهسازی حرارتی سقف و کف ساختمان ها به خصوص سقف پیلوت و نهایی استفاده می گردد. در واقع به این ساختار یک سری صفحات روکش دار گچی به وسیله ی پیچ های مخصوص به سقف اصلی متصل شده اند که ساختار سقف کاذب نیز شامل یک زیرسازی فلزی می باشد.

وجود این ساختار خود نیز فضای خالی را به وجود خواهد آورد که فضای میان سقف کاذب و سقف اصلی می باشد و همچنین می توان عایق کاری حرارتی، در این گونه از دیوارها اجرا نمود که دارای ضخامتی بیش از ۱۷ میلی متر را داشته باشند.

اما در حالت نرمال بایستی فاصله ی میان سقف کاذب و سقف اصلی حدئد ۱۷ میلی متر باشد.

مزایای سقف کاذب کناف

اجرای آن بسیار آسان است و همچنین با توجه به ساختاری که دارد به سرعت اجرا خواهد شد، قابلیت عبور تاسیسات مکانیکی و الکتریکی از این دیوارها نیز وجود دارد و همچنین انعطاف معماری آن نیز بسیار بالا می باشد و دارای خصوصیت هایی از قبیل عایق صوتی و حرارتی نیز دارد و همچنین کاملا مقاوم در برابر حریق می باشد.

همچنین سقف کاذب کناف در برابر زلزله نیز مزایای بسیاری که در مطالب بعدی به آن خواهیم پرداخت.