انواع مختلفی از دیوارها به جنس کناف هستند که هرکدام دارای جنس های مختلف و کاربردهای متفاوتی می باشد و دارای خاصیت و ویژگی های مختلفی نیز می باشند. اما در این مطلب قصد داریم درباره ی نوعی از عایق کاری ساختار کناف صحبت کنیم که کاملا امروزه مورد استفاده قرار می گیرند.

دیوار پوششی بدون سازه کناف

دیوار پوششی بدون سازه نوعی از ساختار کناف می باشد که ساختار تشکیل دهنده ی آن یک لایه صفحه روکش دار گچی می باشد که برای پوشش این نوع دیوار از متریال هایی به طور مثال پشم معدنی یا لایه ی عایق پلی استایرن استفاده می شود که از آن ها در ضخامت های گوناگونی نیز استفاده می گردد.

در واقع برای آن که این صفحات به دیوار زمینه متصل گردند از چسب خمیری مخصوص به نام پرلفیکس استفاده می گردد.

پرلفیکس نوعی از چسب خمیری مخصوصی می باشد که متشکل از گچ ویژه و مواد افزودنی خاصی می باشد. همچنین از نوار و بتونه ی مخصوص برای درزگیری نیز استفاده می گردد که موجب می شود در نهایت کار به صورت یکپارچه ارائه گردد.

در واقع دیوار پوششی بدون سازه دارای مزیت های مختلفی می باشد که در این مطلب چندین مورد از آن را ذکر خواهیم کرد.

یکی از مهم ترین مزیت های اجرای دیوارهای پوششی کناف بدون سازه سرعت و سهولت در نصب و اجرای آن می باشد. همچنین می توان این این دیوارها را پس از نصب و اجرا بالافاصله رنگ آمیزی نمود و همچجنین یکی از مهم ترین خصوصیت های این دیوارها آن است که مقدار دور ریز کمتری نسبت به دیگر مصالح دارند.

علاوه بر این موضوع می توان به راحتی مشکلات اجرایی این گونه از دیوارها را برطرف نمود به دلیل آن که این صفحات گچی با فاصله ی خاصی از دیوار زمینه متصل شده اند که می توان به راحتی مشکلات ناهمواری و ناشاقولی دیوار را برطرف نمود.

همچنین در وجود فضای مناسب در بین این دیوارها می توان تاسیسات الکترونیکی و مکانیکی مختلفی را از آن به آسانی عبور داد که این امر کار معماران را آسان تر خواهد کرد.

قیمت کناف