کناف نوعی از ساختاری می باشد که از آن برای زیباسازی و همچنین به عنوان دیوار پوششی عایقی استفاده می شود و دارای انواع مختلفی می باشد. در واقع کناف ارتباط مستقیمی با عایق کاری حرارتی دارد که یکی از این نوع عایق کاری، عایق کاری حرارتی داخلی می باشد.

حال در این مطلب قصد داریم درباره ی دیوارهای پوششی کناف مواردی را بیان کنیم تا اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب نمائید.

دیوارهای پوششی کناف

یکی از بهترین و مناسب ترین ساختارهایی که می توان در خصوص عایق کاری حرارتی به کار برد، استفاده از دیوارهای پوششی کناف می باشد که می توان آن را در قسمت های مختلفی در ساختمان به کار برد. که این قسمت ها می تواند شامل جداره های دیوار ساختمان های در حال ساخت باشد و همچنین برای بهسازی این جداره های دیواری می توان از این گونه از دیوارهای پوششی کناف برای ساختمان های درحال بهره برداری استفاده نمود.

ساختارهای متعددی برای این گونه از عایق کاری به روش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که به شرح ذیل می باشد.

یکی از این مواردی که از آن برای ساختارهای کناف استفاده می گردد استفاده از دیوار پوششی بدون سازه می باشد.

دیوار پوششی بدون سازه

این دیوار نوعی ساختار می باشد که در آن یک لایه روکش دار گچی استفاده گردیده است که می توان آن را با لایه ی عایق پلی استایرن و یا همان پشم معدنی استفاده نمود. در واقع می توان از این لایه های عایقی برای ضخامت های گوناگونی نیز استفاده کرد.

در واقع این صفحات به وسیله ی چسب مخصوصی به یکدیگر متصل می شوند که این چسب ها، چسب خمیری مخصوص پرلفیکس می باشد که می توان با استفاده از این چسب ها این لایه ها را به دیوار زمینه متصل نمود.

پرلفیکس نوعی از چسب می باشد که با ترکیباتی از گچ ویژه و همچنین مواد افزودنی خاص ایجاد گردیده است.

استفاده از نوار و بتونه های مخصوص، متریالی می باشد که برای درزگیری مورد استفاده قرار می گیرد به نحوی که در نهایت کار، یکپارچه بودن کار حاصل خواهد شد.

قیمت کناف