امروزه کناف یکی از مهم ترین موادی می باشد که برای ساختمان سازی و ساخت دیوارها و سقف ساختمان ها استفاده می شود. در این مطلب قصد داریم مواردی را در خصوص دیوارهای پوشش کناف بیان کنیم. در زمان ساخت دیوارهای ساختمان علاوه بر مراحل اصلی، بایستی مراحل برای نازک کاری انجام گردد تا ساخت دیوارها تکمیل گردد. از این رو از دیوارهای پوششی استفاده می شود که از جنس کناف می باشند و به عنوان جایگزینی برای گچ و خاک و همچنین سفید کاری نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین از دیوارهای پوششی کناف برای اصلاح خصوصیت های فیزیکی برای مثال به عنوان عایق صوت و حرارت، به عنوان پوششی معماری و بازسازی سطوح دیوارهایی که در ساختمان به کار رفته است، استفاده می شود.

دیوارهای پوششی کناف به دو گروه اصلی نیز تقسیم بندی می شوند که بدون سازه و یا با زیر سازی فلزی می باشند.

انواع مختلفی از دیوارهای پوششی کناف

دیوارهای پوششی کناف به طور معمول با سه نوع مختلف اجرا خواهند شد:

دیوار پوششی با سازه متصل به دیوار زمینه

در این نوع از ساختار، از صفحاتی استفاده می شود که به صورت گچی می باشند و به صورت روکش دار می باشند و روی یک زیرساز فلزی متصل خواهند شد که این زیرساز فلزی به دیوار زمینه متصل خواهند شد و در نهایت به یکدیگر پیچ می شوند. در واقع برای نصب این صفحات یک فاصله ی آزادی را بین آن ها و دیوار زمینه قرار می دهند تا بتوانند برای نصب لایه عایق، فضای تاسیساتی مناسبی را ایجاد نمایند. در واقع این کار برای نصب تاسیسات مختلف و عبور این تاسیسات مکانیکی و الکتریکی از دیوار می باشد و با وجود این فضا دیگر نیازی به شیار زنی نخواهد بود.

این نوع از دیوارهای پوششی راه حل بسیار کاربردی و مناسبی می باشند تا بتوانید مشکلات اجرایی دیوار زمینه را حل نمائید.

حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید که مشکلات دیوارهایی که به صورت معمولی می باشند چه می باشد:

این مشکلات شامل ناصاف بودن دیوار و ناشاقولی آن می باشد که با شرایط نامناسب به پرلفیکس متصل می شوند. این پرلفیکس ها همان رطوبت، میزان جذب و آلودگی های موجود می باشد که امکان دارد مشکلاتی را در نصب کناف ها به وجود بیاورد.

به عنوان مثال می توان با این روش یک پوشش برای دیوارهای برشی بتنی به وجود آورد.

هنگامی که تاسیسات در فضای خالی میان لایه پوششی و دیوار زمینه قرار گیرد باید مراقب این موضوع بود که در داخل مصالح بنای دفن نگردد. این موضوع امکان دارد مسائلی را از قبیل خوردگی کمتر کند و همچنین هزینه هایی مبنی بر تعمیرات را کاهش دهد که موجب می شود دسترسی به تاسیسات و تعمیران و نگهداری از آن در مرحله بهره برداری آسان تر گردد.

جهت دریافت لیست قیمت دیوار های پوششی کناف کلیک کنید و یا با بخش فروش شرکت در تماس باشید.