در مطالب قبلی دریافتیم که دو نوع عایق کاری حرارتی وجود دارد که برای ساختمان ها استفاده می کرد و هرکدام از آن ها قابلیت های مختلفی دارند که نوعی از آن ها برای ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می گرفت و باهش کاهش نوسانات دمای داخل ساختمان میشده است و دیگری نیز در ساختمان های مسکونی نیز مورد استفاده قرار میگرفته است که باعث کاهش اینرسی حرارتی ساختمان می شده است.

اما این بار در این مطلب قصد داریم درباره ی رابطه ی ساختارهای کناف با عایق کاری حرارتی به خصوص نوع داخلی آن مواردی را بیان نمائیم.

آیا تا به حال برایتان این سوال پیش آمده است که به این موضوع فکر کنید که ساختارهای کناف چه ارتباطی با عایق کاری حرارتی داخلی دارند؟

در این مطلب می خواهیم اندکی به آن نیز بپردازیم.

موردی که در این خصوص وجود دارد آن است که یکی از بهترین ساختارهایی که می توان برای عایق کاری حرارتی جداره های ساختمان به کار برد استفاده از دیوارهای پوششی کناف می باشد که از آن به عنوان عایق کاری نیز استفاده می گردد و همچنین از این نوع دیوارهای پوششی می توان در جداره های ساختمان های در حال ساخت و یا همچنین بهسازی حرارتی این نوع جداره ها در ساختمان هایی استفاده نمود که در حال بهره برداری می باشند.

در واقع اگر بخواهیم ساختار این گونه از دیوارهای پوششی کناف را در نظر بگیریم این دیوارها به وسیله ی خمیر پرلفیکس به دیوار اصلی چسبیده می شوند. البته می توان گفت این دیوارهای پوششی کناف با صفحات مختلف روکشدار گچی با لایه عایق استایرن اجرا می شوند که درزگیری هایی هم در بین آن ها انجام خواهد شد.

البته می توان این موضوع را نیز در نظر داشت که این نوع از دیوارها، دیوارهای پوششی بدون سازه هستند که نوعی از ساختار کناف محسوب می گردند.

در روش عایق کاری حرارتی ساختمان ها از انواع مختلفی از ساختارها استفاده می گردد که یا بدون سازه و یا به صورت دیوار پوششی با سازه می باشند.

قیمت کناف