دیوارهای پوششی با سازه کناف

در مطالب قبلی مواردی را در خصوص دیوارهای پوششی کناف با سازه بیان کردیم و همان طور که ذکر کردیم این دیوارها دارای ساختاری می باشند که صفحات روکش دار گچی بر روی زیرسازی فلزی این دیوارها پیچ خواهند شد. حال این زیرسازی یا می تواند متصل به دیوار باشد و یا به صورت جدا و مستقل از آن اجرا گردد.

همچنین فاصله ی آزادی برای نصب اینگونه دیوارها در نظر گرفته می شود که برای نصب لایه ی عایق با ضخامت های مختلف کاربردی می باشد.

حال شاید این تصور را داشته باشید که شاید نصب و اجرا اینگونه از دیوارهای پوششی کناف با سازه تنها به عنوان عایق حرارتی عمل خواهد کرد، اما ساختار این دیوارها نه تنها برای عایق کاری صوتی نیز استفاده می گردد بلکه می توان از آن برای عایق کاری دیوارها استفاده نمود به این منظور که دیوارها در برابر رطوبت و بخار مقاوم تر گردند. همچنین از این ساختارها یعنی دیوارهای پوششی کناف با سازه برای ایجاد فضای تاسیساتی در دیوارها استفاده می گردد و همچنین می توان برای آن که دیوارها دارای پوششی باشند که با کد حریق باشند می توان از آن استفاده نمود.

ایجاد تاسیسات در فضای خالی این گونه از دیوارها و همچنین مدفون نشدن آن در داخل دیوار خود مزایای بسیاری دارد که علاوه بر آن که موجب رفع مسئله ی خوردگی دیوار می گردد بلکه هزینه های مشمول بر تعمیرات را کاهش خواهد داد و در واقع با استفاده از این امکان می توان به راحتی به تاسیسات و تعمیرات و نگهداری در مرحله ی بهره برداری دسترسی بهتری داشت.

نصب دیوارهای پوششی با سازه کناف به آسانی و با سرعت خوبی انجام می پذیرد. همچنین عملیات بازسازی و بهسازی حرارتی آن در ساختمان های قدیمی به راحتی انجام می گیرد.

دیوار خارجی کناف

یکی دیگر از ساختارهایی که در ساختمان ها استفاده می گردد به عنوان دیوار خارجی کناف یا همان AQUAPANEL می باشد که بسیار کاربردی برای جداره های ساختمان های در حال احداث است و آن را در مطالب بعدی بیشتر توضیح خواهیم داد.