در مطالب قبلی موارد بسیاری در خصوص انرژی های موجود در ساختمان ها گفته شد و دانستید می توانید با رعایت الگوی مصرف انرژی و استفاده از ابزارهای مختلف مانند کناف از هدر روی این انرژی ها جلوگیری نمائید.

عایق کاری حرارتی همگن

حال در این مطلب قصد داریم درباره ی عایق کاری حرارتی همگن که یکی از مهم ترین موارد در خصوص صرفه جویی در انرژی می باشد مواردی را بیان کنیم.

انواع مختلفی از عایق کاری وجود دارد که برای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد اما اینبار قصد داریم درباره ی نوعی از آن صحبت کنیم که به صورت حرارتی می باشد و تفاوت بسیاری با عایق های معمولی دارد. البته کناف یکی از ابزارهایی می باشد که می توان از به عنوان سیستم عایق کاری استفاده کرد اما در این مطلب قصد داریم درباره ی نوعی دیگر از آن صحبت نمائیم.

در روش عایق کاری حرارتی، مصالح مصرفی در بخش بسیار بزرگی از پوسته ی ساختمان دارای ضریب حرارتی بسیار کمتری نسبت به بقیه قسمت های ساختمان می باشند.

این موضوع بدین معنا می باشد، مصالحی که برای دیوار مورد استفاده قرار می گیرد، دارای خواص می باشند که به آن عایق حرارتی گفته می شود مانند دیوارهای پوششی کناف که بدین صورت عمل می کنند. اما یکی از معایبی که دیوارهای عایق حرارتی دارند آن است در صورتی که رطوبت محیط را به خود جذب نمایند آنگاه آن خواص قبل را نخواهند داشت و این بدان معنا می باشد که کارایی خود را از نظر حرارتی از دست خواهند داد.

در واقع این دیوارهای عایق حرارتی از دو بخش اصلی داخلی و خارجی تشکیل شده اند که شامل دو بخش اندود داخلی و نما می باشند که نمای خارجی با بلوک هایی درست شده اند.

یکی از بهترین سیستم ها و مصالحی که می توان برای ساختمان ها و سقف و دیوارهای آن استفاده نمود کناف می باشد که امروزه بیشتر طراحان از آن استفاده خواهند کرد.

نوعی دیگر از این عایق ها می باشند که به دیوار دو لایه معروف می باشد و از نوعی مصالح بنایی استفاده می گردد که به صورت لایه میانی هوا می باشد و یا با عایق.