کناف یا همان Drywall  به مصالح یا متریالی گفته میشود که برای پیاده ساری سقف کاذب و پیاده سازی سقف های مدرن به کار میرود.  نصب این سقف های کاذب به وسیله کناف مراحل خاصی دارد که در ادامه این نوشته آنها را توضبح میدهیم.

راه اندازی سقف کاذب به وسیله این مصالح نیازمند ابزار های خاص مانند: برش قرقره ای،سوهان گرد،جک بالابر،جک نگهدارنده ،گردبر، پخ زن ،رنده ، اره چاقویی، دستگاه برش طولی است

از این مصالح برای تعمیر و بازسازی ساختمان های قدیمی استفاده میشود، میتوان از آن برای ساخت و بازسازی دیوارهای قدیمی و دیوارهایی که نیاز به بازسازی دارند استفاده میشود، آنها را میتوان به صورت یکپازچه بدون نیاز به کار خاصی به دیوار و سقف متصل نمود. و پس از نصب آنها با استفاده از درزگیر ها و بتونه ها مخصوص آنها را به کاشی ها و کاغذ دیواری متصل نمود.

استفاده از سقف کاذب برای تغمیر و بازساری ساختمان های قدیمی تا کنون بسیار مورد استقبال افراد بوده است و بسیاری از افراد برای ترمیم و بازسازی دیوارهای خود استفاده از این روش را ترجیح داده اند.

برای استفاده از این تزئینات بدون سازه باید از یک لایه گچ از پیش آماده شده که به صورت خمیری به نام پرلفیکس در بازار موجود است استفاده کرد، در این خالت ای خمیر را به صورت مستقیم به دیوار متصل میکنند تا بتوانند عملیات ترمیم و بازسازی را انجام دهند.

پس از نصب آنها حتی میتوان روی آنها را کاغذ دیواری کرده یا رنگ زد تا زیبایی بیشتری داشته باشند. اما برای رنگ کردن آنها استفاده از چه نوع رنگی مناسب تر است؟

پس از اینکه مراحل نصب این سازه انجام شد نویت به این میرسد که تزئینات مربوطه را روی آنها انجام دهیم.

برای شروع اینکار در ابتدا باید اجازه دهید که کچ خشک شود و سپس با استفاده از بتونه آن را آناده برای رنگ آمیزی کرد، معمولا برای رنگ آمیری این سازه ها از رنگ های محلول در آب استفاده میشود.

یکی از نکات کلیدی برای نصب این سازه ها این است که برای راه اندازی آنها حتما جای تاسیساتی مانند کابل های برق در نظر گزفته شود.