کناف یا صفحات روکش دار گچی نوعی سازه است که چندین سال است در ایران مورد استفاده قرار میگیرد و در حال جایگزینی کامل با سازه های قدیمی و سنتی است . این سقف های کاذب دراای مزایای و کاربرد های خاص خود هستند و بسیار منعطف اند. از این سازه میتوان در مکان های مختلف استفاده کرد. از سقف های اتاق خواب های گرفته تا سقف مربوط به سالن های ورزشی و باشگاه ها. سبک بودن و هزینه بسیار مناسب باعث شده است که استفاده روز افزون از این سازه را شاهد باشیم.

در این مطلب قصد بررسی کناف باکس های مخفی را داریم. با در معرفی این سازه ها همراه باشید.

باکس های نور مخفی به نوعی از نورپردازی گفته میشود که منشا نور آن مشخص نباشد و از انعکاس این نور با اجسام نزدیک قابل مشاهده هستند و به صورت غیر مستقیم فضا را روشن خواهند کرد.

این باکس ها بر اساس اهدافی که برای طراحی وجود دارد به چند دسته تقسیم بندی میشود :

  1. دکوراتیو
  2. کلی یا عمومی
  3. موضعی

البته در ایران بیشتر به جنبه دکوراتیو این متریال نگاه میکنند.

از وسائلی که در نصب این باکس ها مورد استفاده قرار میگیرد میتوان به ریسه لامپ و سقف کاذب. سقف کاذب کناف همانطور که قبلا نیز اشاره کرده بودیم بسیار منعطف است و امکان استفاده برای نصب باکس های نور مخفی را نیز داراست.

نصب این باکس ها به وسیله سقف های کاذب انجام میگیرد و خبر خوب برای کسانی که سقف را با سازه ای دیگر کار کرده اند این است که کناف امکان نصب بر روی هر گونه سازه غیر کناف را با کمترین هزینه و بدون نیاز به تخریب نیز دارد.

 

برای کسانی هم که نیاز به ترکیب رنگ دارند و میخواهند چندین رنگ را در طراحی فضا مورد استفاده قرار دهند هم این امکان وجود دارد.

طرح های کناف باکس نور مخفی

کناف باکس نورمخفی کناف باکس نورمخفی کناف باکس نورمخفی کناف باکس نورمخفی کناف باکس نورمخفی کناف باکس نورمخفی کناف باکس نورمخفی کناف باکس نورمخفی

دسته‌ها: مقالات سقف کناف