سیستم کناف دارای قابلیت های متنوعی برای صرفه جویی در هزینه و زمان و کیفیت بهتر در ساختمان سازی صنعتی ارائه می کند. از جمله این قابلیت ها امکان اجرای تمام دیوارهای ساختمان از جمله پیرامونی و داخلی به وسیله ی کناف می باشد که ما در ذیل به مختصری از سیستم انواع دیوارهای کناف اشاره می کنیم.

۱- دیوار نمای کناف

این دیوار کناف که با متریال آکوا پانل کناف قابلیت اجرا دارد، می تواند به عنوان نمای ساختمان نیز استفاده شود که در اینصورت می توان گفت که نمای اجراء شده با سیستم کناف از نظر زمانبندی اجراء بسیار سریع تر از سایر نماهای رایج می باشد و همچنین بحث عایق حرارتی ساختمان توسط این سیستم کناف بسیار دقیق اجراء می شود و دیگر قابلیت این سیستم کناف مقاومت بالا در برابر زلزله و حریق می باشد. البته نکات فنی اجرای این سیستم که توسط شرکت کناف ایران ارائه شده در عوامل ذکر شده بالا بسیار موثر می باشد و همه ی موارد فنی باید به صورت دقیق اجراء شود.

۲- دیوار جدا کننده کناف:

این دیوار کناف می تواند نقش جدا کننده ی فضاهای مختلف ساختمان از جمله اتاق ها- سرویس ها- بین واحدها و … را داشته باشد، البته برای این منظور شرکت کناف برای هر مورد نکات فنی جداگانه ای را ذکر کرده که باید با توجه به نوع استفاده ی دیوار جداکننده کناف از آن نکات برای اجراء کناف پیروی کرده و در ضمن دیوار جداکننده کناف می تواند عایق صوت و حرارت نیز باشد و دیوار جداکننده کناف از مقاومت بالاتری نسبت به دیوارهای سیستم های سنتی برخوردار است. لازم به ذکر است که دیوارهای کناف در بحث سبک سازی ساختمان مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان بسیار تاثیرگذار می باشد.

دیوار پوششی کناف:

این نوع دیوار کناف معمولا برای پوشش روی دیوارهای دیگر استفاده می شود و یا برای دیوارهایی که رطوبت باعث تبله کردن شده و یا دیوار پوششی کناف برای بین دو واحد جهت عایق صوت استفاده می شود.

لازم به ذکر است از فضاهای خالی بین دیوارهای کناف می توان برای عایق صوت – ردن کردن لوله های برق و … استفاده نمود.

همچنین شما میتوانید برای دریافت لیست قیمت نصب و اجرای کناف با بخش فروش شرکت نوین ساخت در تماس باشید.