در گذشته خانه به همان صورت که ساخته میشد باقی می ماند و کمتر اتفاق می افتاد که خانه ای به صورت کلی دوباره طراحی شود و یا طراحی سقف آن را تغییر دهند. همه این عوامل به خاطر سختی انجام چنین تغییراتی بود. درصورتی که فردی میخواست طراحی سقف خانه خود را تغیر دهد باید دوباره مقدار زیادی هزینه برای گچ کاری ، رنگ آمیزی و طراحی دوباره میداد که هم از لحاظ هزینه به صرفه نبود و هم از لحاظ زمانی که برای اجرای آن صرف میشد. به همین خاطر به رنگ آمیزی آن راضی میشد و دکوراسیون خانه ها تغییر میداد. اما با به روی کار آمدن متریال های جدید میتوان طراحی خانه را با کمترین سختی تغییر داد. یکی از این متریال ها کناف است که به دلیل ویژگی های خاصی که دارد جایگزین اصلی سازه های سنتی شده است. با ما در معرفی کناف دکوراتیو همراه باشید.

کناف دکوراتیو

کناف دکوراتیو چیست؟

در مطالب سابق یکی از کاربرد های کناف را دکوراتیو بودن آن معرفی کردیم اما امکان پاسخ به این سوال که کناف دکوراتیو چیست وجود ندارد اما همانطور که از نامش پیداست نوعی از کناف است که برای ایجاد فضاهای زیبا مورد استفاده قرار میگیرد. و در کل هرگونه طراحی با کناف که منجر به زیبایی آن فضا بشود را کناف دکوراتیو میگویند. این کناف میتواند در طرح ها و رنگ های مختلف ارائه شود.

مزایای کناف دکوراتیو

امکان ایجاد دکور یا طراحی های زیبا با سایر متریال های جدید و قدیمی نیز وجود دارد اما موضوعی که باعث شده است این سازه بیشتر محبوب شود سبکی و سرعت در اجرای آن است. این سازه بعد از طراحی میتواند حداقل ۲ برابر سبک تر از سازه های سنتی باشدو فقط در یک مرحله اجرا خواهد شد.

از مشکلاتی که سازه های سنتی در اجرای طراحی های سقف داشتند فضای زیادی بود که اشغال میکردند. در خانه های جدید فضاها کوچک بسیار اهمیت دارند. در مطلب کناف برای خانه های کوچک به این مورد پرداختیم. در کناف این مشکل وجود نخواهد داشت و به علت ضخامت کمی که دارد میتواند متریال مناسبی برای طراحی های داخلی باشد.

کناف یکی از مهم ترین عوامل در بازسازی و نوسازی خانه هاست

امروزه به راحتی طراحی داخلی خانه ها را تغییر میدهند . شاید بتوان وجود این سازه های جدید مانند کناف را در ساده سازی این امر موثر دانست و آن را از عواملی دانست بازسازی داخلی خانه را راحت تر کرد!

دسته‌ها: مقالات سقف کناف