سقف کاذب جایگزین جدیدی برای متریال های قدیمی مانند رابیتس و گچ است،  به دلیل اینکه کناف یک پارچه را به وسیله زیر سازی های فولادی به صورت یکپارچه  نصب میکنند امنیت بالایی دارند.

در هنگام نصب این نوع سقف های کاذب درز های میان قسمت های مختلف آن را با استفاده از نوار مخصوص و بتونه به طور کامل میپوشانند تا سطح یک پارچه و بدون درز بدست بیاید، این سطوح را میتوان بلافاصه پس از نصب و خشک شدن رنگ آمیزی کرد و مورد استفاده قرار داد.

به دلیل عدم وجود درز و فضاهای خالی بین بخش های مختلف این سازه ها عایق های حرارتی بسیار مناسبی هستند و عایق و مقاومت مناسبی در برابر صوت هستند، همچنین این سقف ها ار انعطاف بالایی در معماری برخوردار هستند و دسترسی مناسبی برای تاسیسات الکتریکی که قرار است در ساختمان نصب شود دارند. و طراحان دکوراسیون میتوانند به سادگی از آنها استفاده کنند.

مزایای استفاده از سقف یک پارچه

  • سرعت بالای نصب و اجرا

سرعت اجرای این سقف ها به دلیل آماده بودن بسیار بالا است و میتوان در مدت زمان خیلی کوتاهی آنها را روی سطح وسیعی نصب کرد. حتی این سازه ها را میتوان بلافاصه پس از نصب رنگ آمیزی کرده و مورد استفاده قرار داد.

  • انعطاف در معماری

به دلیل طرح های گوناگون و مدل های خاص آنها میتوان آنها را در انواع سقوف دکوراتیو استفاده کرد، به دلیل وجود شکست ها و طرح های مختلف آنها در همه پروژه ها میتوان آنها را مورد استفاده قرار داد.

  • نصب و اجرای ساده

از آنجایی که این تجهیزات و تزئینات اماده به فروش میرسند تنها لازم است که از فروشگاه آنها را تهیه کرد و نصب کرد. تنها کافی است که تجهیزات لازم برای نصب را در اختیار داشته  باشید

  • ایمن در برابر زلزله

به دلیل وزن کم و ساختار یک پارچه ای که دارند، میتوانند در شتاب بلا تحمل خوبی داشته باشند. قفط باید مهار های استاندارد را در انها استفاده کرد.