کناف یا به اصطلاح دیگر کناوف که در صورتی که بخواهیم زبان لاتین آن را دریابیم به زبان آلمانی به آن knauf هم گفته می شود. این نام به صورت تجاری است و به نوعی می توان گفت نام خانواده از یک موسسه یا فعالیت های مختلف در سطح بین المللی می باشد که دارای ویژگی های مختلف ممتازی نیز می باشد.

با توجه به میزان گسترده بودن و وسعت زیاد فعالیت های شرکت کناف می توان گفت این شرکت نیز از یک موسسه ی خانوادگی اصیل هم می باشد که در واقع جزء مهم ترین عوامل در رشد و پیشرفت چشمگیر آن نیز محسوب می گردد.

یکی دیکر از ویژگی های بسیار بارز شرکت کناف داشتن سرعت بالا در تصمیم گیری و ابداع و نوآوری در صنایع مختلف به خصوص ساختمان سازی نیز می باشد. سرمایه گذاری این شرکت به طور پیوسته و همچنین حمایت از ایده های نوین کارمندانی که در این شرکت مشغول به فعالیت می باشند موجب می گردد آن را از سایرین متمایز نماید.

شرکت کناف که ملیت این شرکت آلمانی می باشد در سال ۱۹۳۲ تاسیس گردیده است. فعالیت در حوزه ی کناف در این شرکت در کشور آلمان شروع شده است و با تنوع بخشیدن و توسعه دادن آن نیز توانسته است در سطح بی المللی در زمینه های گوناگونی نیز شروع به فعالیت نماید.

زمینه های فعالیت شرکت کناف:

مصالح و سیستم های تولید شده براساس ماده ی معدنی گچ می باشند.

تولید عایق های مختلف حرارتی و صوتی

تولید مصالح مختلف و همچنین استخراج سنگ آهک ، مصالح تولید شده کاملا مرتبط با این ماده ی ساختمانی می باشد.

مواد ساختمانی تولید شده و همچنین مصالح آن نیز براساس گچ و سیمان می باشند.

تولید انواع مختلفی از تجهیزات و همچنین ماشین آلات تولید کننده ی مصالح

حدود ۱۸,۰۰۰ نفر در این شرکت و کارخنجات مرتبط با آن نیز فعالیت دارند که تمامی کارمندان آن شرکت در این تلاش هستند تا شرکت به اهداف موفقیت آمیز خود نیز دست یابد و برای ایجاد یک امنیت اقتصادی و رشد و توسعه ی حرفه ای این کار را انجام می دهند.