امروزه با پیشرفت علم در حوزه ساخت و ساز، مصالح ساختمانی جدید جایگزین مصالح ساختمانی قدیمی شده است. از جمله این مصالح ساختمانی نوین می توان به کناف اشاره کرد. در واقع کناف نوعی مصالح از پیش ساخته شده محسوب می شود که علاوه بر مزایایی همچون قیمت مناسب و تنوع بالا در طراحی و دکوراسیون، می توان به قیمت مناسب کناف نسبت به باقی موارد اشاره کرد. در این مقاله سعی داریم تا مزایای کناف نسبت به سایر مواد مانند گچ کاری را با هم بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

سبک بودن کناف

کناف نسبت به سایر مواد و مصالحی که برای ساختمان استفاده می شود وزن کمتری دارد و همین امر باعث می شود تا پروسه حمل و نقل و اجرای کناف توسط شخصی که مسئول اجرای کناف است راحت و سریع تر انجام شود.

سرعت اجرای کناف

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، سرعت اجرای کناف بالا است. در مواردی مانند بازسازی ساختمان، چنانچه از گچبری استفاده کنید، قطعا به چند روز زمان نیاز دارید تا گچ خشک شود و کار رنگ آمیزی را انجام دهید. سرعت بالای اجرای کناف در موارد این چنین که بازسازی و مستقر شدن در ساختمان باید زود انجام شود مزیت بسیار خوبی است.

ترمیم آسان سیم برق و کابل ها

چنانچه بعد از مدتی نیاز به ترمیم و بازسازی کابل ها و سیم برق های تعبیه شده در سقف گچی و یا حتی دیوارهای گچی باشید، با مشکل بزرگی روبرو می شوید. ولی چنانچه از سقف کاذب کناف استفاده کرده باشید، پروسه ترمیم و بازسازی راحت تر خواهد شد.

از دیر مزایای کناف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

یکی دیگر از ویژگی های کناف که باعث می شود برای بازسازی گزینه خوبی باشد این است که کثیف کاری کمتری دارد. نهایتا کمی گرد و خاک در محیط ایجاد می شود.

تغییر دکوراسیون و ایجاد رنگ بندی دلخواه در سقف کاذب کناف به راحتی انجام می شود و می توانید انواع نوردهی مخفی را داشته باشید.

در آخر نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید، اجرای کناف است. این کار باید توسط یک متخصص و شخص حرفه ای انجام شود. در غیر اینصورت امکان باز شدن گوشه های کناف و یا ترک خوردن آن است.

جهت دریافت لیست قیمت کناف کلیک کنید یا با بخش فروش در تماس باشید.